Fotogalerie

Podzimiáda 29.9.2017

                           

Zahájení školní roku

4. září 2017 pro nás nastal poslední první školní den na základní škole. Ráno jsme se sešli v jídelně, odkud jsme se rozešli do prvních tříd pro prvňáčky. Každý si vzal "svého" prvňáčka a vyrazili jsme ke dveřím vedoucí na školní dvůr. Letošní prvňáčky dekoroval hokejový brankář Milan Hnilička.

Andrejka Kovaříčková

 

Vítězství v projektu "115 let ZŠ Sadská" - Minigolf

                 

Výlet Sedmihorky

                           

Celostátní kolo v Sudoku - Brno

V pátek 9.6.2017 se naše družstvo ve složení Adélka Husáková, Marťa Fořtová a Matěj Škrabánek zúčastnilo celostátního kola soutěže v Sudoku. Soutěž se konala v centru Vida, které si mohli soutěži před a nebo po soutěži prohlédnout. Samotná soutěž měla 4 soutěžní kola. V prvním kole řešili 30 různých samostatných úloh. Ve druhém kole bylo několik úloh klasického sudoku spojených v jednu velkou sudoku. Náročnost kol se zvyšovala, a tak ve třetím kole už bylo spojených několik úloh různých úrovní – klasické, nepravidelné, součinovky, součtovky atd. Ve čtvrtém kole musel tým sudoku vytvořit dle zadaných kritérií. Po bojovném výkonu skončili na 7. místě z 12 týmů.Na příští rok ještě potrénujeme a věříme, že budeme zase o něco lepší.

              

Maraton proti kouření

Každý rok se na naší škole pořádá Maraton proti kouření  a nebylo tomu jinak ani tenhle rok. Sešli jsme se na školním roce, kde celou akci zahájila proslovem paní učitelka Matoušková. Pořadí běhu bylo postupně podle tříd. Žáci se rozdělili do skupinek po 2 - 3 žácích. Za úkol bylo uběhnout vyznačenou trasu a na jejím konci předat štafetový kolík. Jako odměnu jsme dostali sušenky.

             

Ochrana člověka za mimořádných událostí

Ve čtvrtek 30.5. se konal den OČZMU. Ráno jsme se odebrali k jezeru a tam se postupně třídy s třídními učiteli vydali na stanoviště. Pro nás prvním stanovištěm bylo stanoviště první pomoci. Tam jsme si vysvětlili co dělat, když najdeme člověka v bezvědomí a jak ošetřit krvácející ránu. Navštívili jsme také stanoviště, kde jsme si vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky, stanoviště o zbraních a vojácích, stanoviště s psovody a hasiči. Na zakončení dne si pro nás psovodi a vojáci připravili ukázku. I přes veliké teplo se nám program líbil a dozvěděli jsme se mnoho nových věcí :-) 

Adélka Husáková

         

       

       

         

Projekt "115 let ZŠ Sadská"

Na naší škole se letos opět konal projektový den. Vedení školy letos zvolilo téma "115 let ZŠ Sadská". Každá třída obdržela seznam úkolů mezi nimi byly - vytvoření bulletinu v anglickém jazyce, vymyšlení ekokodexu, úkoly týkající se úspory energie škloly nebo zpracování informací o zahraničním školství. Myslíme si, že se naší třídě projekt povedl a jsme spokojeni s naší prací.

Za 8.A Andrejka a Adélka

 

      

       

      

ÚŘAD PRÁCE

V úterý 16.5.2017 jsme navštívili ÚP v Nymburku. Povídali jsme si tam o tom, jaký je náš prospěch ve škole, jaké jsou naše zájmy a čím bychom chtěli v budoucnu být. Potom jsme také vyplňovali dva dotazníky, které nám měli pomoci v tom, jakou školu si vybrat a na jaké činnosti se zaměřit. Celé dopoledne jsme zakončili tím, že jsme šli na zmrzlinu a na ledovou tříšť.

Vivi Tartárková

         

      

Sudoku

Tento rok se opět konala oblastní soutěž tříčlenných družstev v Sudoku na poděbradském Gymnáziu Jiřího z Poděbrad. Z naší třídy se zúčastnilo 6 lidí, kteří prošli školním kolem. Soutěž byla rozdělena do tří kol podle obtížností - řešení jednotlivých klasických sudok, sčítacích, porovnávacích, nepravidelných atd. , luštění více sudok, které spolu souvisely a nakonec složení sudoky a následné její řešení. Ze základních škol bylo celkem 21 družstev. Tým "Boloňské špagety" ve složení Marťa, Matěj, Adélka se umístil na 3. místě a postoupil tak do celostátního kola, které se koná 9.6.2017 v Brně. Tým "Šišky s mákem" ve složení Heda, Domča a Justa se také neztratil - skončil na 10 místě. Myslím, že všichni můžeme být spokojení.

napsala Adélka Husáková

 

     

Prevence - Semiramis

I tento rok jsme měli prevenci s Kájou a Luckou. Probírali jsme téma, které jsme si vybrali už loni a to téma "TY A JÁ". Bylo to téma o partnerství. Povídali jsme si o tom, jak by měl vypadat náš partner, jaké by měl mít vlastnosti, jak by mělo vypadat rande podle našich představ. Na příští prevenci v 9. třídě jsme si vybrali téma "TY A JÁ 2" . Takže se těšíme na příště :-)

 

         

  

Lyžařský výcvik

Naše třída se opět zúčastnila lyžařského výcviku na Brádlerových Boudách. Oproti loňskému roku nám přálo počasí po celý týden a také nám vydrželo hodně sněhu. Z naší třídy jelo 11 lidí - Heda, Adélka, Ája, Andy, Vivi, Kuba, Domča, Aleš, Marťa a Nikča. Opět jsme byli rozděleni do 4 skupin, ve kterých jsme se střídali v různých programech - jako třeba - běžky, hry ve sněhu s paní psycholožkou a sjezd na sjezdovkách. Taky jsme se vydali na výlet do Špindlu, ale nejdříve jsme si vyšlápli pořádný kopec v pěkné vánici (podle ostatních to byla procházka Sibiří), až jsme došli ke startu sáňkařské dráhy. Jízda byla opravdu super. Nejčastější věta byla "odpočinkový den si, pane učiteli představujeme trochu jinak" :-) Večery jsme trávili koukáním na film, hraní společenských her, diskoték. Lyžování jsme si užili, i když nám každý den stávkoval vlek, takže mezi denní rutinu patřilo vyšlapání sjezdovky. Co dokázalo naštvat? Když jsme vyšlapali sjezdovku a najednou se vlek rozjel :-) Nejlepší lyžák a těšíme se na další!

Adélka Husáková

 

       

 

       

besídka

                   

       

Okresní kolo - šachy

 Žák naší třídy, Pavel Řehák, je členem týmu, který vyhrál okresní přebor v šachu a postoupil do krajského kola.

 Gratulujeme!

     

1. září

Prvního září nám začal školní rok a vždy k nám přijede nějaká slavná osobnost. Tento rok to byli dvě osobnosti - český olympionista Martin Fuksa a vítěz soutěže Master chef Roman Kotlář. Letos už z nás jsou osmáci a Justa s Hedou byly vybrané jako pomocnice při předávání stužek na slavnostním zahájením školního roku - dekorováním prvňáčků.   

napsala Justa Šťastná

 

 

     

Rybiáda

             

Exkurze do ZOO Praha

Ve čtvrtek 15.9.2016 jsme vyrazii do zoologické zahrady do Prahy. Celou naší třídu uchvátila krása exotických, ale i polárních zvířat. Nejroztomilejší byla mláďata, která pochodovala za svou maminkou. Nejkrásnější bylo plavání bílého medvěda. Výlet se nám všem moc líbil.    Markétka Divišová

 

 

                  

Soutěž v Sudoku

 V pátek 4.3. jsme navštívili Poděbradské Gymnázium, kde jsme se zúčastnili soutěže Sudoku v tříčlenných družstvech.  Z naší třídy soutěžili Adélka Husáková, Justa Šťastná, Vivi Tartárková, Matěj Škrabánek a Domča Nekužová. Soutěž se skládala ze tří kol mezi kterými byly přestávky. Z naší školy se nejlépe umístilo družstvo složené Matějem Škrabánkem a děvčaty z 9.A - Denisou Caňkářovou a Zuzkou Málkovou.

                                                     Vivi Tartárková

                

 

Den logických her

 Ve čtvrtek 28.1. jsme měli den logických her. Mohli jsme si vybrat Ligretto, Heckmack, Ubongo, Dostihy a sázky, 6 bere!, atd. Hry probíhaly 4 vyučovací hodiny, pátou se rozdávalo vysvědčení. Bylo to super!

                 Filip Štancl

        

          

Lyžařský výcvik

Naše třída se zúčastnila lyžařského výcviku na který jsme si užili ve Špindlerově Mlýně - Brádlerova Bouda. Nadílka sněhu nám moc dlouho nevydržela, ale i tak jsme měli mnoho dalších aktivit. Byli jsme na výletě ve Špindlerově Mlýně, vojáci nám půjčili sněžnice – vyzkoušeli jsme si, jaké je to v nich chodit.
Dále nám učitelé zorganizovali závody na běžkách, které byli napínavé a od nás se umístila na 2. místě - Simča Kvízová a na 3. místě Nikča Hlubůčková, ale i ostatní si vedli skvěle. Domů se nám moc nechtělo, ale přijeli jsme s krásnými zážitky, nezapomenutelnými vzpomínkami a už se těšíme na příští rok....

    Adam, Adélka, Ája, Aleš, Andrejka, Heduš, Kuba, Marťa, Nikča, Simča, Šimon 

                        

Celý článek

Fantom opery

V sobotu 6.2.2016 jsme v pražské Goja music hall zhlédli muzikál Fantom opery. Někteří šťastlivci se s fantomem po představení i vyfotili.

 

Dramatická výchova

8.2.2016 jsme se pustili do dramatizace písniček Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Většina z nás si tuto aktivitu moc užila.

  

 

   

 

Vánoční besídka

         

 

            

Vánoční výlet do Prahy

                 

             

 

            

 

Ochrana člověka za mimořádných událostí

                

 

                     

Velikonoce v osové souměrnosti

             

      

Projektový den - Večerníček

                           

Den logických her - hrajeme Abaku

                 

Vánoční besídka

                          

Celý článek

Učíme se kinball

                                                 

Matematika hrou - rozvíjíme prostorovou představivost

                         

Šmoulí den

                                             

Bramboriáda 18.9.2014

                                       

Hodiny volna

O hodině volna hrajeme hry v naší třídě :-)

            

Aktuální informace

05.09.2017

POKLADNÍ HODINY školní rok 2017-2018 platné od 11.9.2017

 

Pondělí: 14.30-15.30 hod

Úterý:    14.30- 16.30 hod.

Středa:   14.30- 15.30 hod.

Čtvrtek:  14.30- 16.30 hod.

 

Prosíme o respektování shora uvedených pokladních hodin. Platby mimo vyznačené hodiny nelze přijímat.

24.08.2017

Pokud jste ztratili lísteček na sešity, přikládáme ho ještě jednou

sešity

24.04.2017

Seznam žáků, přijatých do 1.třídy.

 

EU peníze školám Zlatý certifikát společnosti Scio Certifikát Aktivní škola

Kontakt

Základní škola SadskáKaroliny Světlé 386, 289 12 Sadská325 594 241, 773 386 100, 773 386 101 jídelna 736 752 367ggiwunv

Nejčtenější

21.12.2017
Vánoční vystoupení se tento rok opět velice vyd...
celý článek
04.01.2018
  Itálie   tvar boty   -&nb...
celý článek
04.01.2018
Milí rodiče, v novém kalendářním roce Vám přeji...
celý článek
 
Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede. / Arthur Charles Clarke / motto školního roku 2016-17