Akce třídy

 

PODZIMIÁDA

V pátek 29. 9. se uskutečnil celoškolní projekt "Podzimiáda". Žáci 2. stupně pro své malé kolegy z 1. stupnmě připravili více než 40 stanovišť, kde se plnily různé úkoly s podzimní tématikou. Brambory létaly vzduchem, jablka se kutálela po schodišti. Rozšlapané hrušky vybízely k uklouznutí a kaštany průběžně přistávaly na hlavách těch nejmenších. Připojuji pár fotek ze stanovišť 7. B.

Nejlepší stanoviště

 

 

 

ŠKOLNÍ VÝLET

Ve středu 28. 6. 2017 jsme se téměř celá třída vydali na celodenní putovní pěší výlet. Přepravili jsme se vláčkem do Libice nad Cidlinou a do Sadské pěšmo. Trasa vedla přes ekocentrum Huslík, kde jsme se podívali na zvířátka a připojili se ke komentované prohlídce. Potom skrz lužní les do Poděbrad na pizzu a zmrzlinu. Pak už síly docházely, nicméně přes Lhoty Pískovou a Kostelní jsme dosádli Sadské jen s malým zmoknutím.

Trasa ZDE

Fotky ZDE 

 

VÝVOJ HUDBY 90. LET 20. STOLETÍ

Již tradičně k nám do Sadské zavítalo duo pánů Parnahaj + Šlik, aby nám odprezentovali tentokrát milníky ve vývoji hudby 90. let 20. století. Zaznělo několik ukázek od známých interpretů té doby + něco málo z vlastní tvorby. Pojmy jako grunge, unplugged, crossover, neopunk atd. by nyní mohly být pro naše žáky naprosto jané. Ať žije big-beat!!!

 

OCHRANA ČLOVĚKA ZA MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ

30. 5. jsme se zúčastnili dne na sluníčku v okolí jezera v Sadské. Akce byla plná stanovišť, která pro nás připravili členové a hasiči z Kostelní Lhoty a Sadské. Z fotek je vidět, do čeho se žáci 6. B zapojili.

Fotky ZDE

 

 

HUDBOU PROTI DROGÁM

12. 5. jsme se zúčastnili tradičního programu "Hudbou proti drogám", kde jsme se dozvěděli něco o často krátkých životech slavných hudebníků a o jejich neslavných koncích. Většina ze zmiňovaných návykových látek nás čeká v rámci přírodopisu v 7. ročníku v botanice. A předpokládám, že většina ze zmíněných muzikantů vás čeká v hudebce v 9. ročníku.

 

 

SEMIRAMIS

28. 4. Jsme prožili druhé setnání s lektorkami ze sdružení Semiramis. Téma bloku bylo "Jsme na jedné lodi". Výstupem z tohoto bloku o zjišťování fungovnní 6. B jako jednoho celku byla tvorma velkikého plakátu lodi. Výroba lodi se obešla bez dohadů a zdálo se, že třída funguje bezvadn. Nicméně na lodi se objevily věci, které se potom většině třídy nelíbily ... lodičku ještě vyladíme. Více foto TUTAJ

 

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Jsou za námi. A byly rychlé, takže nikdo nedopadl jako na výše zobrazeném obrázku. Účast 60%. Alespoň za ni děkuji. Myslím, že rodičů přišlo docela málo, ale na druhou stranu pořád máme větší účast než u voleb. Z toho jasně vyplývá, že učitelé jsou více žádáni než politici.

Rodičům jsem předal základní informace o prospěchu a chování žáků. Pochválil jsem všechny zúčastněné za výrazné snížení počtu výchovných opatření za opakovanou špatnou domácí přípavu oproti prvnímu pololetí.

Předal jsem informace o akcích na květen a červen, kterých bude (tradičně) tolik, že ku vzdělávání ratolestí, již mnoho času nezbyde. O akcích budete průběžně informováni v záložce "Novinky a vzkazy".

 

SEMIRAMIS

9. 12. se uskutečnilo první sezení v rámci preventivního programu zaměřeného na rizikové chování s lektorkami z občanského Semiramis. Nejprve se žáci seznámily se slečnami, které nás (snad) budou programem 2x ročně provázet celý druhý stupeň. Příští téma máme " Jsme na jedné lodi"

 

 

HALOWEENSKÝ DEN

V úterý 2.11. se většina žáků naší školy nějak zvláště ustrojila, dýňová oranžová a umrlčí čerň vévodila chodbám.

Celá třídaPořád Ti to říkáme, nejezdi do práce na kole!

 

DRAVCI

V úterý 25. 10. proběhla v tělocvičně přehlídka dravců a sov, zde několikero fotek z akce.

 

 

ADAPTAČNÍ KURZ
Trochu barevný kýč

 

3. - 5. 10. jsme se v doprovodu školní psycholožky Lucie Krupitzerové a bývalké, leč aktivně se zapojující kolegyně Hanky Matouškové, zúčastili 2 denního pobytu ve Starých Splavech. Dle fotek nám nikdo nevěřil, že nejsme někde u moře. Počasí vyšlo dokonce i na zmrzlinu.

Přikládám pár fotek s komentářem, další budou přístupné na Rajce.net --- JIŽ BRZY !!!

Nezbytná svačina ve vlakuPrvní hra, prolézání švihadlem2. hra - počítáme a tleskámeHra nejoblíbenější - Kutululu, bliju, bombaOdpolední vycházka, Karel studuje Jarmilinu skáluHra s čísly na nozeModré jazykyBěs DěsKýčObědObědAbyste nám věřili počasí ...Posilněni z cukrárnyMáchův rybníkZávěrečné hry

 

 

RYBIÁDARyba

 

Je to hrozné, psát ve slově ryby měkké "i", ale Rybyiádu máme za sebou. Připojuji několik fotek z akce.

Stanoviště Míši Staňkové, Viky Strnadové, Naty Jeníkové a Terky Tuháčkové bylo soutěžícími dětmi z prvního stupně vyhodnoceno jako nejlepší. Takže za mě - GRATULACE NEJVĚTŠÍ !!!

 

Semiramis 15. 12. 2017

V pátek 15. 12. 2017 jsme se zúčastnili preventivního programu organizace Semiramis, tentokrát pod názvem " Táhneme za jeden provaz". Děti si v rámci třídního kolektivu vyzkoušely spolupráci ve dvojicích (aktivita „Malování naslepo“), menších skupinách (hra „Na molekuly“), ve větších skupinách (aktivita „Vyjádření emocí“) a nakonec i spolupráci celé třídy (aktivita „Přechod z kosmické lodi na zem“), a to beze slov. Preventivní programy patří mezi oblíbené akce a i tentokrát program dvou příjemných lektorek zaujal a celá třída si ho užila.

    

 

 

VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ

Dne 19.12.2017 proběhlo v sokolovně vánoční vystoupení žáků naší školy. My jsme se zapojili scénkou "Chtěl jsem píct koláče".

Nacvičování nás bavilo a vystoupení se rodičům líbilo.

   

 

 

VÁNOCE 2017

Již tradičně poslední den před vánočními prázdninami probíhají vánoční besídky ve třídách. My jsme si ustrojili stromeček, zazpívali a rozdali dárky. Popřáli jsme si hezké vánoce.

Aktuální informace

05.09.2017

POKLADNÍ HODINY školní rok 2017-2018 platné od 11.9.2017

 

Pondělí: 14.30-15.30 hod

Úterý:    14.30- 16.30 hod.

Středa:   14.30- 15.30 hod.

Čtvrtek:  14.30- 16.30 hod.

 

Prosíme o respektování shora uvedených pokladních hodin. Platby mimo vyznačené hodiny nelze přijímat.

24.08.2017

Pokud jste ztratili lísteček na sešity, přikládáme ho ještě jednou

sešity

24.04.2017

Seznam žáků, přijatých do 1.třídy.

 

EU peníze školám Zlatý certifikát společnosti Scio Certifikát Aktivní škola

Kontakt

Základní škola SadskáKaroliny Světlé 386, 289 12 Sadská325 594 241, 773 386 100, 773 386 101 jídelna 736 752 367ggiwunv

Nejčtenější

21.12.2017
Vánoční vystoupení se tento rok opět velice vyd...
celý článek
04.01.2018
  Itálie   tvar boty   -&nb...
celý článek
04.01.2018
Milí rodiče, v novém kalendářním roce Vám přeji...
celý článek
 
Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede. / Arthur Charles Clarke / motto školního roku 2016-17