Novinky a vzkazy

ŠKOLA V PŘÍRODĚ A JINÉ PLATBY

Připomínám, že do 20. ledna je nutné zaplatit zálohu na školu v přírodě, 1500,- Kč na účet školy, variabilní symbol - evidenční číslo žáka a doplatek na lyžařský výcvik. Dále prosím o zaplacení příspěvku na KPŠ 300 Kč (platí nejstarší sourozenec). Děkuji.

 

SEMIRAMIS

Tak jako v loňském školním roce se budeme i letos jako třída účastnit akcí organizace Semiramis. Setkání proběhne v pátek  15.12.2017 od 8:00 do 10:45 hodin v naší třídě.

VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ

Zveme všechny rodiče na vánoční vystoupení, které se koná v úterý 19.12. 2017 od 17 hodin v sokolovně. Před vystoupením a po vystoupení bude možné zakoupit výrobky našich žáků na tradičním "vánočním jarmarku" v nové přístavbě školy (vchod bude vedle sokolovny)

 

NABÍDKA KROUŽKŮ NA ROK 2017/18 ZDE

 

 

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Vzhledem k tomu, že se čím dál častěji i děti z 2. stupně ptají (formou svých parlamentářů), zda-li by i ony mohly jet na školu v přírodě, přicházíme letos s nabídkou ŠVP pro celou školu napříč třídami. Momentálně zjišťujeme zájem. Termín je 9. - 14. září 2018! (NE-PÁ) a ŠVP by se konala v Rekreačním středisku Stará Živohošť. Cena je stanovena na 3 400,-

S dotazy se, prosím, obracejte mailem přímo mně. Já je zkompletuji a podám další informace hromadně. Např. se děti ptaly, jaké jsou další vícenáklady např., kdyby si chtěli jít zahrát bowling apod. Zjistím, co bude v mých silách.

Prosím o vyplnění předběžného a nezávazného zájmu do ŽK (do úterý 26.9. letošního roku). Děkuji JH

 

PEČEME Z PLODŮ PODZIMU

Další z tradičních akcí naší školy je kulinářská soutěž dětí/rodičů, kdy hotové výrobky děti přinesou v pondělí 2. 10. 2017 do jídelny školy. Je to příležitost, kdy se učitelé konečně zadarmo najedí, ale také zároveň ohodnotí Vaše produkty. Jídla mají být s podzimní tematikou a nemusí být jen sladká!!!

Žádné podzimní plody (kromě jablek) mě moc nenapadají, rajčata na zahradě mi teprve kvetou. Možná něco z kaštanů či žaludů a bukvic. JH

 

PODZIMIÁDA

 

29. 9. 2017 (pátek) se na naší škole uskuteční další z tradičních podzimních projektů, tektokrát na netradiční téma "PODZIM". Žáci 7. B jsou rozděleni do skupin.

Prosím vážené rodiče, aby dohlédli na to, ať to, co si na projekt pro dětičky z 1. stupně připraví, má hlavu a patu. Děkuji JH (Jako Jiří Hajn, nikoli Jimi Hendrix)

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Pozvánka na den otevřených dveří ZŠ Sadská (ve čtvrtek 28. 9. 2017, 9 - 11hod.) je na titulní stránce ZŠ Sadská

Žáci 7. B mají v ŽK vyplnit, zda-li se formou průvodců návštěvníků dostaví či nikoli.

Slušné oblečení a vystupování podmínkou. Tj. učesaní, oholení, vymydlení, navonění, kravaty a obleky, koktejlky a podpatky a taky umět říct "Dobrý den". Děkuji za zájem, účastníci budou po zásluzeni odměněni. JH

 

KPŠ

I v letošním školním roce je vybírán příspěvek KPŠ ve výši 300,- za rok. Platbu je možné rozdělit a zaplatit 150,- na poletí. Doporučuji převodem na účet školy. Platební info ZDE. Děkujeme, o tom, co se nakoupí z příspěvků, budete informováni.

 

ŠKOLNÍ PARLAMENTÁŘ

Zástupcem třídy do školního parlamentu byl svobodně a demokraticky zvolen ... chvíle napětí ... prosíme bouřlivý potlesk ... Vilda Pavlovský.

 

VÍTEJTE V  7. ROČNÍKU

 

Přeji všem žákům úspěšný vstup do 7. ročníku a rodičům pevné nervy v tomto dětském období, kdy se naplno rozjedou hormony.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONEC ŠKOLNÍHO ROKU

 

Vážení rodiče, vážení žáci.

Děkuji za úspěšné ukončení školního roku 2016/17. Musím říct, že oproti prvnímu pololetí si většina třídy polepšila, prospěli jsme všichni (i já), dokonce 2/3 třídy s vyznamenámín. Mám z toho obrovskou radost. I z tohoto výsledku, i z jasného zlepšení oproti prvnímu pololetí, a to nejen v prospěchu, ale i v chování, domácí přípravě a vůbec v přístupu ke školním povinnostem.

Na závěr Vám moc děkuji za dárečky, tolik jsem jich opravdu nečekal. Přeji dětem krásné prázdniny, nic horšího než sem tam odřené koleno a rodičům také zaslouženou dovolenou. Takže je vyžeňte ven, pryč od tabletů, počítačů, mobilů. Ať posilují, jestli ve středu ušli 20km, příště přidáme :-)

 

Krásné prázdniny, Jirka Hajn, třídní mučitel

 

 

ŠKOLNÍ VÝLET

Školní výlet třídy 6. B se uskuteční ve středu 28. 6. 2017. 

Sraz je 7:30 na vlakovém nádraží v Sadské. 

Jedeme do Libice nad Cidlinou, odkukd jdeme pěšky lužním lesem přes ekocentrum Huslík do Poděbrad (na pizzu).

Z Poděbrad dle času a stavu žactva se přesuneme do Pískové Lhoty, odkud nám případně do Sadské jede autobus. Půjde-li vše v pořádku, dojdeme pěšky až do Sadské. Celkově by trasa neměla přesáhnout 20km.

Cena: vlak by měl být do 25,- (podle počtu dětí), s sebou jen na zmrzlinu, pizzu, pití apod. Nic dopředu nevybírám, na vlak si vyberu na výletě.

S sebou: pevnou turistickou obuv, oblečení dle počasí, pití, kapesné.

 

Změna rozvrhu v posledním vyučovacm týdnu

PO. 26.6. dle rozvrhu (do 13:30)

ÚT 27.7. do 12:35 v učebně č. 44

ST 28.6. školní výlet - info bude dodáno

ČT 29.6. do 12:35 v učebně č. 44

PÁ 30.6. předáme vízo a tradá ...

 

Hudební pořad

Už zase vybíráme peníze. 50Kč, tentokrát na hudební pořad 6.6. (ÚT) v kině.

FOCENÍ

Dne 25.5. (ČT) se budeme fotit. Všichi hybaj do gala!!! A rozmyslete, kolik, kdo a s kým budete chtít fotek. Ať pak moc nedojíte peněženky rodičů ...

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 17.5. bude místo části třídnické hodiny částečně přírodopis. Je to proto, že kvůli blížícímu se celoškolnímu projektu "115 let ZŠ Sadská", stále z řádných hodin přírodopisu ukrajujeme a ukrajujeme ...

 

 

Vybíráme 40,- na pořad "Hudbou proti drogám", který se uskuteční 12. 5. 2017

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

 

Dne 18. 4. 2017 se uskuteční třídní schůzky ke 3. čtvrteltí.

Učebna č. 44 - přírodopis, 2. patro, od 17hod. Po společné části budete mít množnost navštívit jednotlivé vyučující.

 

VÁNOČNÍ PRŮZKUM

 

V rámci první letošní třídncké hodiny jsem udělal malý průzkum v 6. B, zde jsou jeho výsledky.

DÁRKY

Knížky jako dárky se vrací do módy.

 

Ponožky jsou pod stromem stálicí.

 

Ostatní měkké dárky udělaly žákům 6. B taky radost, převládaly trička, mikiny, čepice, pyžama, župany, kalhoty. Radost udělaly i bačkory a šaty.

A taky s telefony se Ježíškovy roztrhl batoh.

TRADICE

Vánoční tradice, které děti zmínily. 

JÍDLO

A to nás zajímá nejvíc ... 

Děti rybičky moc nepapají, třeba se to do devítky změní.

Nicméně bramborový salát je všude. 92,3% dotázaných ho měla k večeři. Co se týče zajímavostí při štědrovečerním menu, objevily se mořské plody, více druhů ryb či netradiční kapustové karbanátky.

 

Poslední graf zobrazuje výsledky mého již dlouholetého průzkumu na téma: "Salám do salátu?"

 

 

BRUSLAŘKY A BRUSLIČI

Bude-li zima a mráz, na TV budeme chodit ven. Na běžky/procházky či s vlastními bruslemi. Připomínáme tedy teplé oblečení (rukavice, čepice, šála)

 

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

hodně štěstí a zdraví v novém roce přeji nejen rodičům, ale i svým žáčkům, kterým navíc přeji pokud možno jen minimálně nezbytnou míru stresu ve škole.

 

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Dne 22. 12. 2016 bude ředitelské volno. V novém roce jdeme až v úterý 3. 1. 2017, tak doufám, že tu nikdo nebude stepovat v pondělí před zamčenou školou.

 

BESÍDKA ŽÁKŮ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

se uskuteční ve středu 21. 12. v naší třídě.

S sebou: dárečky pro kamarády, občerstvení (cukroví, sváču, limošku, brambůrky ...), pytlík čaje/nápoje k zalití, hrníček, lžičku; SPOLEČENSKÉ HRY

K dispozici bude: 6 litrů opravdového kakaa z OPRAVDOVÉHO kakaa a OPRAVDOVÉHO mléka (převařeného), černý čaj, cukr, citron

KPŠKasičkaVážení rodiče, připomínám možnost zaplacení dobrovolného příspěvku na KPŠ (Klub přátel školy), který činí 300,- za jeden školn rok, splatné po 2x 150,- za pololetí. V případě, že do školy dohází více sourozenců, platí se vždy za jednoho, toho nejstaršího. Z tohoto fondu je každoročně nakupováno vybavení, které škola z jiných zdrojů nemá možnost financovat. Děkuji předem za příspěvky. J. H.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

 

Dne 15. 11. 2016 se v prostorách školy uskuteční první třídní schůzky 6. B. Všichni rodiče jsou srdečně vítání.

Učebna č. 44 - přírodopis, 2. patro, od 17hod. Po společné části budete mít množnost navštívit jednotlivé vyučující.

 

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Dne 18. 11. 2016 bude ředitelské volno. Dětičky tudíž budou mít další prodloužený víkend. Až se vrátí, bude tu teplíčko, protože budeme opravovat topení. (odborníci topenáři, ne my učitelé ...)

 

DRAVCI

V úterý 25.10.2016 se na školním dvoře uskuteční tradiční přehlídka ptačích vrcholových predátorů, tj. dravců a sov. Prosím, vybavte se 35,- a noste penízky. Jménem ornitologa děkuji.

... fotky opět k nahlédnutí v sekci "Akce třídy"

 

ADAPTAČNÍ KURZ

... je za námi, informace v záložce "Akce třídy"

 

Aktuální informace

05.09.2017

POKLADNÍ HODINY školní rok 2017-2018 platné od 11.9.2017

 

Pondělí: 14.30-15.30 hod

Úterý:    14.30- 16.30 hod.

Středa:   14.30- 15.30 hod.

Čtvrtek:  14.30- 16.30 hod.

 

Prosíme o respektování shora uvedených pokladních hodin. Platby mimo vyznačené hodiny nelze přijímat.

24.08.2017

Pokud jste ztratili lísteček na sešity, přikládáme ho ještě jednou

sešity

24.04.2017

Seznam žáků, přijatých do 1.třídy.

 

EU peníze školám Zlatý certifikát společnosti Scio Certifikát Aktivní škola

Kontakt

Základní škola SadskáKaroliny Světlé 386, 289 12 Sadská325 594 241, 773 386 100, 773 386 101 jídelna 736 752 367ggiwunv

Nejčtenější

04.01.2018
  Itálie   tvar boty   -&nb...
celý článek
04.01.2018
Milí rodiče, v novém kalendářním roce Vám přeji...
celý článek
08.01.2018
Upozorňujeme rodiče na NUTNOST zaplacení zálohy...
celý článek
 
Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede. / Arthur Charles Clarke / motto školního roku 2016-17